הניסיון למצוא את הסוללה המתאימה ליישום הספציפי הנדרש לכם עשוי להתגלות כאתגר לא קטן, במיוחד בימינו, כאשר סוללות ליתיום יון הפכו למוצר מבוקש ביותר.

צמצמתם את בחירתכם לבחירה בסוללת 18650? זה נהדר! תאים קומפקטיים אלה מושלמים לשילוב במגוון יישומים כמו מוצרי אלקטרוניקה, מל”טים, רובוטיקה וכלי רכב חשמליים.

אבל מה חשוב לקחת בחשבון בעת רכישת סוללה 18650? בואו ונעמיק בגורמי המפתח שאליהם יש לשים לב בעת רכישה כזו.

7 גורמי מפתח שאותם יש לבדוק בעת רכישת סוללות 18650

קיבולת הסוללה (Capacity):

הקיבולת, הנמדדת במיליאמפר-שעות (mAh), מציינת כמה אמפר יכולה הסוללה להחזיק. אם נדרשים לכם זמני עבודה ארוכים בין החלפת סוללה אחת לשנייה, מומלץ לבחור בקיבולת גבוהה יותר עבור זמני ריצה ארוכים יותר של המכשיר בין טעינות.

מתח (Voltage):

ודאו שמתח הסוללה תואם לדרישות המכשיר שלכם. סוללות 18650 מציעות, בדרך כלל, מתח נומינלי של 3.6 וולט לתא. אולם חברות המתמחות בכך מסוגלות לבנות סוללות ליתיום-יון במגוון רחב של מתחים על ידי צירוף תאים והצבתם בסדרה עד ליצירת המתח הנדרש. ניתן ליצור קשר עם אנשי המקצוע של גרין גו אנרג’י ונוכל לסייע לכם במציאת הסוללה המתאימה ליישום שלכם.

הרכב כימי:

סוללות הליתיום-יון (Li-ion) מציעות פתרון אנרגיה נהדר ליישומים בהם הפריקה נמוכה יותר ונדרשים זמני עבודה ארוכים, וזאת, בזכות צפיפות האנרגיה הגבוהה שלהן. יחד עם זאת, חשוב, אולי, לשקול גם חלופות כמו סוללות ליתיום ברזל פוספט (LiFePO4) עבור יישומים בהם נדרשים בטיחות ואורך חיים ארוך, או סוללת ליתיום פולימרLithium Polymer LiPo) ) ליישומים בהם הפריקה הגבוהה היא נתון ידוע. גם כאן – אתם מוזמנים ליצור קשר עם גרין גו אנרג’י ונוכל לסייע לכם במציאת הסוללה המתאימה ליישום שלכם.

מיתוג ומוניטין:

היצמדו למותגים בעלי מוניטין הידועים באיכותם ובאמינותם. יצרני סוללות רציניים משקיעים בבדיקות קפדניות ובאמצעי בקרת איכות בעוד אלה שהם פחות רציניים, לרוב, יציעו לכם חיסכון כספי כלשהו, אבל בתחום הבטיחות והאיכות – הם ילקו בחסר.

טווח טמפרטורת העבודה:

ודאו שהסוללה שאתם מתכוונים לרכוש מסוגלת לפעול במסגרת מפרטי הטמפרטורה של המכשיר שלכם. טמפרטורות קיצוניות (לכאן או לכאן) עלולות להשפיע על הביצועים, כמו גם על הבטיחות.

מחיר מול איכות:

למרות שעלות, כידוע, מהווה פקטור רציני בכל שיקול, כשהמדובר בסוללות, מומלץ לתת עדיפות לאיכות על פני המחיר. סוללות זולות ולא איכותיות עלולות שלא לתפקד בעת הצורך, לסיים את חייהן מוקדם יותר, ואפילו להוות סיכון לבטיחות המכשיר והמשתמש בו.

הסמכות ותאימות:

לחברות רציניות ובעלות הסמכות כמו ISO 9001, ו-ISO 14001 יש מערכת מסודרת לבקרת איכות. חשוב לקחת זאת בחשבון, בעיקר בגלל הסכנות הפוטנציאליות שבהן סוללות ליתיום עלולות להציב את המשתמש. כך שמומלץ לרכוש את סוללות 18650, אך ורק, מחברות בעלות מערכת בקרת איכות מוסמכת.

בשורה התחתונה

ישנם לא מעט שיקולים הנוגעים לרכישת סוללות 18650. חשוב להתייחס אליהם בכובד ראש. ניתן גם ליצור קשר עם אנשי המקצוע של גרין גו אנרג’י שיסייעו לכם במציאת הסוללה המתאימה ליישום שלכם!

חייגו למידע ורכישה 03-9441674 או צרו קשר לייעוץ וקפה!
שלח לחבר
שתף
Twitter
הדפס מאמר

כתבות בנושא

מוצרים אחרונים