ישנם סוגים שונים של סוללות לאופניים חשמליות המוצעים כיום לבעלי האופניים החשמליים, החל בסוללות ליתיום איכותיות וכלה בדגמים זולים יותר, שאיכותם מפוקפקת ואורך חייהם, אף הוא, נמוך בהרבה מזה של הסוללות האיכותיות. איכותן של סוללות לאופניים חשמליות, כמו גם התאמתן הפרטנית לדגם הספציפי של האופניים החשמליים, נחשבות לשני רכיבים מהותיים באיכות ובמשך השירות שהסוללות הללו מסוגלות לספק לרוכב האופניים החשמליות. אולם, מלבדן, ישנו רכיב אחר, לא פחות חשוב, שאף אליו יש לתת את הדעת – הגורם האנושי, כלומר – הרגלי הרכיבה של הרוכב על האופניים החשמליות. ריכזנו עבורכם מספר טיפים טובים הנוגעים להרגלי רכיבה, שעשויים לעזור לכם לשמור על סוללות לאופניים חשמליות חיות ובריאות לאורך זמן.

אורך חייהן של סוללות לאופניים חשמליות – הרגלי רכיבה נכונים

1. האיצו בהדרגה בכדי למנוע בלימה לעיתים קרובות מידי

מרבית משתמשי האופניים החשמליות אוהבים למתוח את גבולות מהירות האופניים ולהגיע איתם עד למקסימום האפשרי (או המותר על פי היצרן או המותר בחוק). בפועל, דרך שימוש כזו מגדילה את צריכת החשמל. בשימוש באופניים חשמליות, יש להאיץ בהדרגה, תוך הימנעות מבלימות חירום תכופות, לא רק בכדי לחסוך בחשמל, אלא גם בכדי להפחית את הבלאי של המנוע ושל חלקי האופניים האחרים.

2. שימרו על מהירות נסיעה קבועה, ככל הניתן, על מנת להימנע מנסיעה מהירה / איטית מידי

בזמן הרכיבה, על מנת להפוך סוללות לאופניים חשמליות לחסכוניות יותר, עדיף לשמור על מהירות נסיעה אחידה. לאופניים חשמליות רבות ישנה, כיום, מהירות מקסימאלית העולה על 40 קמ”ש, אולם, הגעה למהירות גבוהה זו גוזלת מהסוללה אנרגיה רבה מאד. מחקרים מוכיחים, כי כאשר מהירות האופניים החשמליות אחידה ונשמרת על כ-20 קמ”ש, תפוקת מתח הסוללה היא היציבה ביותר, סוללת האופניים במצבה החסכוני ביותר באנרגיה, וטווח הנסיעה האופציונאלי הוא הארוך ביותר.

3. כשהסוללה אוזלת, נסו להניע את האופניים באמצעות עם דוושת-הרגל

כאשר האופניים החשמליות נמצאות במצב של חוסר בחשמל, זכרו שלא לנסות להתניע אותן בכוח, אלא להשתמש בהתנעה באמצעות הדוושה, ולאחר מכן, השתמשו באופניים כבעת רכיבה רגילה. פעולה זו עשויה למנוע גרימת נזק לסוללה, ובמקביל, להרחיב את טווח הנסיעה של האופניים.

4. תכננו את נתיב נסיעתכם והימנעו מנסיעה בכבישים משובשים

טלטולים בעת נסיעה בכביש גורמים לנזקי הלם בפריקת זרם המצבר, משפיעים לרעה על טווח הנסיעה האופטימאלי של סוללות לאופניים חשמליות ומקצרות את חייהן. הם אף עלולים לגרום נזק לחלקים השונים של האופניים החשמליות, לכן, כשאנחנו רוכבים באופן מתוכנן וללא לחץ זמן, חשוב לתכנן, מבעוד מועד, את נתיב הנסיעה על פי תנאי הדרך, ולהימנע ממקטעי דרך משובשים.

לסיכום, הרגלי רכיבה טובים מסוגלים לצמצמם, באופן ניכר, את הנזקים שעלולים להיגרם לאופניים החשמליות שלכם ולהאריך, באופן משמעותי, את חייהן של סוללות לאופניים חשמליות ואת בריאותן.

חייגו למידע ורכישה 03-9441674 או צרו קשר לייעוץ וקפה!

שיתוף ב whatsapp
שלח לחבר
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
הדפס מאמר

כתבות בנושא

מוצרים אחרונים