רוכבים רבים הרוכבים על אופניים חשמליים מגלים כי הסוללה של האופניים החשמליים מתקלקלת לעיתים קרובות, לפעמים, גם זמן קצר לאחר החלפתה. אם זהו המצב גם אצלכם, תצטרכו לבחון מספר גורמים אפשריים, המוכרים וידועים כמקצרי חייה של הסוללה לאופניים החשמליים.

הגורמים האפשריים לקיצור חיי סוללה לאופניים חשמליים

1. תופעת “הסוס קטן שמושך עגלה גדולה”

נכון לכיום, רוב הספק הנעה של אופניים חשמליים הוא 300W, אפילו עד 350-360W, אולם, יצרני וסוחרי אופניים חשמליים רבים (המטרה להפחית עלויות ולהגדיל את הרווח), משלבים בהם סוללות שאינן תואמות את כוח המנוע. כפי שהסברנו בעבר, סוללה לאופניים חשמליים שאינה מתאימה בהספקה לאופניים שלכם היא מתכון בטוח למדי לצרות.

2. מעצורים הדוקים מידי

תופעה זו נפוצה ברכבים חשמליים עם סוללות גדולות.
בשל גודלה ומשקלה של הסוללה, האופניים החשמליים-עצמם הופכים לכבדים יותר. לכן, כשהם עוזבים את שערי המפעל המייצר אותם, במטרה להבטיח בלימה אמינה ובטוחה של האופניים, הבלם יכוון בצורה הדוקה. כתוצאה מכך, זרם הסרק של האופניים החשמליים יהיה גבוה וצריכת החשמל העצמית שלהם תגדל. הפתרון היעיל למשתמשים באופניהם בתדירות גבוהה יהיה כיול הבלמים אחת לשבועיים, בערך.

3. אחסון הסוללה

אחד מהגורמים המזיקים ביותר לאורך חיי סוללה לאופניים חשמליים ולפריקתה המהירה הוא החום. לכן, לא רק שיש להימנע מאחסון הסוללה במקומות חמים, אף יש להטעינה בטמפרטורת החדר. במידה ואתם צריכים לאחסן אותה ללא שימוש במשך מספר ימים, הקפידו בריא ותקין יותר. למדו על טעינה נכונה של סוללות ליתיום להארכת חיי הסוללה.

טיפ נוסף הנוגע לאחסון הסוללה – הקפידו לוודא כי המתג בסוללה במצב מכובה ואינו במצב מופעל, כך תוכלו להימנע מהתרוקנות ומפריקה מהירה שלה.

> קראו מאמר חשוב שכתבנו על שימוש נכון ובטוח בסוללות ליתיום

4. המטען וחשיבותו לחיי הסוללה

על חשיבות ההתאמה בין המטען לסוללה כבר דיברנו בעבר, וכעת, נדגיש נקודה חשובה נוספת – אנחנו יודעים שכולנו רוצים לעשות הכל הרבה יותר מהר, אין לנו זמן להטעין, ונשמח לקצר, גם את הפעולה הזו ככל שניתן. מכאן – גדול מאד הפיתוי להשתמש במטענים המהירים. הבעיה העיקרית עם המטענים המהירים האלה, היא שהם מחממים מאד את תאי הסוללה, מה שמקצר את חייה בהרבה (וגם, על הדרך, עלול לגרום להתלקחותה ולפריצת שריפה). לכן, גם אם זמנכם דוחק, העדיפו מטען איטי על פני מטען מהיר, מכיוון שהניסיון הזה לקיצור דרך עלול להזיק לסוללה ולכם.

5. מערכת דיווש (פידול) חשמלית

אם קניתם אופניים חשמליים שעומדים בדרישות התקן הישראלי מותקנת בהם מערכת דיווש חשמלי (P.D.S). השימוש בדיווש במהלך הנסיעות מאט את התרוקנות הסוללה ומפחית את העומס המוטל עליה. השימוש במצערת גז, אגב, עושה בדיוק את ההיפך.

חייגו למידע ורכישה 03-9441674 או צרו קשר לייעוץ וקפה!

בסיכומו של דבר, אנחנו, אנשי גרין גו אנרג’י, עומדים כאן לרשותכם, לא רק ברכישת הסוללות המותאמות והנכונות לאופניכם החשמליים, אלא גם בסיוע בשמירה על חיי הסוללה. כמו שכבר הסברנו מספר פעמים בעבר, הדרך הטובה ביותר להאריך את חייה של סוללה לאופניים חשמליים היא לגרום לה להתרוקנות איטית ולאפשר לה להיטען באיטיות.

שיתוף ב whatsapp
שלח לחבר
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
הדפס מאמר

כתבות בנושא

מוצרים אחרונים